טלפוןמפהדואל

מסלולים

המסלול
קיסריה זוהי עיר נמל עתיקה שהוקמה בשנים 13-25 לפני הספירה ונקראה על שמו של קיסר הרומי אוגוסטוס אוקטביאנוס.
לאחר כינון פרובינקיה יודיאה, העיר הייתה המרכז המנהלי הרומי ביהודה.
למעשה, היא הייתה המקום בו נוסדה היהדות המודרנית, אותה ביסס רבי עקיבא.
אתם מוזמנים לגלות את ההיסטוריה המרתקת של קיסריה במסגרת סיור איזי ריידר של חברת SEGS. הסיור, אותו מדריכים מורי דרך עם ניסיון רב, עובר בשלל עתיקות ופינות ארכיאולוגיות שלא הכרתם.

הסיור שלנו יוצא מהשטח התפעולי של מועדון הגולף של קיסריה. משם, נעבור דרך פסיפס הציפורים. זוהי רצפת פסיפס מרהיבה משייכת לארמון ביזנטי שהוקם בין סוף המאה ה-6 לתחילת המאה ה-7. הפסיפס משתרע על פני אורך 16 מטרים ורוחב של 14.5 מטרים, ומעטרים אותו עצי פרי יפהפיים וגדולים.

לאחר שנחזה ברצפת הפסיפס המרשימהשל הוילה הרומית ניסע דרך חורשת אקליפטוסים שלווה אל אמת המים של קיסריה. זוהי מערכת של אמות מים אשר הייתה פעילה מאז שנוסדה על ידי הורדוס ועד המאה ה-13. אמות המים הובילו מים לקיסריה ואפשרה אספקת מים זורמים לעיר.
מכאן נמשיך לחומת העיר הרומית. בתקופה הביזנטית, כשקיסריה הייתה בשיא גדולתה, החומה הייתה באורך של 2.6 ק"מ והיא הגנה על תושבי העיר מפני אויבים.

נסיים את הסיור בביקור בבית הכנסת של רבי עקיבא "כנישתא מדרתה". בית הכנסת, הממוקם בגן הלאומי של קיסריה, הוא אחד מבתי הכנסת העתיקים ביותר בעולם שקיימים בארץ ישראל. בית הכנסת פעל בסוף תקופת בית שני, וזה המקום בו נתפס רבי עקיבא על ידי הרומאים, הוצא שם להורג ומת על קידוש השם. בנוסף, בבית הכנסת פרצה מריבה שהובילה למרד הגדול. במאה השמינית, לאחר הכיבוש המוסלמי, בית הכנסת נחרב ברעידת אדמה עוצמתית.

צרו עמנו קשר ונשמח להעניק לכם פרטים נוספים על מסלול הסיור בקיסריה.

 

SEGS איזי ריידר על החוף - שעה וחצי

קיסריה

פרטים נוספים

SEGS איזי ריידר על החוף - שעתיים

קיסריה

פרטים נוספים